KROPKI, czyli powrót do źródeł


Był czas, gdy graficzny symbol KROPEK na winietce Raportów naszego Instytutu budził odruch niechęci. Odruch ów był zrozumiały kilkanaście lat temu, gdy chodziło o to by Instytyt nie kojarzył się już z komputerami klasy Odra 1204 - ostatnimi chyba, które miały czytniki taśm papierowych.

Dziś, ten sam znak świadczy o statecznym rodowodzie i bogatych tradycjach IPI PAN.

Mając to właśnie na uwadze, pragnę zgłosić propozycję powrotu do źródeł. Poniżej przedstawiam dwie własne propozycje wyglądu strony tytułowej nowych-starych KROPEK. Wszystkich pracowników namawiam do opracowywania własnych wzorów. Jedynym warunkiem jest, by okładka byla dwukolorowa - chodzi o ograniczenie kosztów produkcji.

Uwagi na temat pomysłu proszę kierować do mnie elektronicznie. Podobnie jak Wasze własne propozycje rozwiązań - mogę umieścić je w Sieci razem z moimi.

Wariant I -- okienko umieszczone w 2/3 wysokości

W wersji jpeg lub w PostScripcie

Wariant II -- okienko umieszczone na dole

W wersji jpeg lub w PostScripcie


Wyjaśnienia: każda z propozycji przedstawia widok okładki KROPEK wraz z podglądem pierwszej strony przez okienko w okładce. Dlatego widac 3 kolory:
  • niebieski i biały - to kolory okładki, drukowanej na niebiesko na białym papierze;
  • czarny i biały - kolory pierwszej strony.
Druk pierwszej strony rraportu na papierze kolorowym dodałoby jeden koloru. Efekty są interesujące, jak widac na przykładzie druku na papierze: lila, błękitnym, czy beżowym. Możnaby w ten sposób tanim kosztem uzyskać podserie o wyodrębnionej tematyce, na przykład: AI, Statystyka, Teoria Gier, Współbieżność, itp.

Napisz do mnie co o tym sądzisz !


Back to my homepage
Created: 25 X 99